Судна під прапором ЄС можуть в найкоротші терміни запропонувати кращі умови роботи для моряків

Умови праці EU commissionморяків можу незабаром покращитись, оскільки Єврокомісія пропонує укласти угоду між соціальними партнерами. Це стосується моряків на борту суден під прапорами ЄС, що знаходяться в площині законодавства ЄС.
Така пропозиція забезпечить кращий захист для моряків, якщо вони залишаться покинутими в іноземних портах, і матимуть більші права в разі смерті, довгострокової інвалідності через професійну травму, хворобу чи небезпеку. У Європейській комісії говорять, що ця пропозиція стимулює вільну конкуренцію в морському секторі і, звичайно, робить роботу на судах більш привабливою для початківців.

Вищезгадана пропозиція стосується наступних випадків: захист мореплавців у разі, якщо судно його покинуло, а також у тому числі, коли власник судна не виплачує заробітну плату, зазначену в контракті, протягом не менш двох місяців, або, коли власник судна не надавав моряку необхідну підтримку та обладнання для виконання операцій судна.
Крім того, це пропозиція покращує процес виплати компенсації у випадках, якщо моряка залишили, у разі його смерті або довгострокової інвалідності. Виплата матеріальної компенсації буде здійснюватися простіше і швидше.

Джерело: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-17-2141_en.htm