Як зробити Ваше CV професійним

bouton cvРезюме або CV – це перше, що бачить Ваш потенційний роботодавець, і дуже важливо зробити його привабливим, професійним, повним корисної інформації, яка відкриє Ваші найкращі вміння і зробить наголос на Ваших перевагах. У цій статті ми розповімо, як поліпшити ваше CV, і чого робити не варто.

  1. Переконайтеся в тому, що текст в CV не містить граматичних і орфографічних помилок. Якщо Ви пишете іноземною мовою – не полінуйтеся перевірити написання слів, використовуючи або автоматичну перевірку, яка завжди в наявності в більшості текстових програм (наприклад, Майкрософт Ворд), або перевірте слово, в якому ви невпевнені, в словнику. Помилки в тексті та словах створюють не дуже хороше враження на того, хто це читає.
  2. Якщо Вам потрібно заповнити CV певної компанії, яка дає свою спеціальну форму резюме – переконайтеся, що Ви заповнюєте всі графи, хіба що не заповнюєте те, що Вас не стосується. Особливо важливо заповнити весь розділ особистої інформації, наприклад, номери контактних телефонів (якщо є), скайп, імейл, вайбер і т.д.; робочий досвід з датами, деталями роботи і т.д.
  3. Якщо Ви хочете написати Ваше власне CV, Ви можете скористатися одним з шаблонів, яких багато в інтернеті, або написати у вільній формі. Не забудьте виділити Ваші сильні сторони, головні навички та вміння і досвід. Опишіть досвід роботи з точними датами працевлаштування, деталями компаній, в яких працювали, і Ваші обов’язки або відповідальність. Намагайтеся висловити головне в декількох словах, так як у рекрутерів часто немає часу читати все, а точні ємні слова і фрази відразу покажуть, чи підходите Ви чи ні. Наприклад, зварювальник може описати свої головні вміння таким чином: «Професійно володію зварюванням TIG, MIG, MAG, MMA. Підготовляю труби до зварювання. Вмію працювати в колективі. Хороший рівень англійської мови». І т.д.
  4. Будьте готові надати контактні деталі Ваших попередніх роботодавців, це один з вирішальних моментів, коли при прийомі на роботу хороша чи погана характеристика з минулої роботи може вплинути на те, візьмуть Вас або відмовлять. Щоб отримати позитивне рішення в плані найму, Ви повинні надати як мінімум дві характеристики або рекомендаційні листи, які можуть бути підтверджені у телефонній розмові з попереднім роботодавцем.
  5. Якщо Ви моряк, будь ласка, вкажіть Ваш робочий досвід так, як це зазначено в паспорті моряка. Будь-які розбіжності в СV та паспорті моряка можуть привести до відмови в працевлаштуванні.
  6. Переконайтеся, що Ви прикріпили якісну фотографію в CV, бажано з посмішкою і охайно одягнені.
  7. Ваше CV буде виглядати презентабельно, якщо весь текст буде написаний одним шрифтом і одного розміру. Ви можете сказати, що це не має значення, але є роботодавці, які уважні до найменших деталей. Текст, слова в таблицях, написані різними шрифтами і в різних розмірах, виглядають безладно, і створюють враження, що Ви не приділили достатньо зусиль і уваги Вашому резюме.
  8. Останнє, але не менш важливе: коли Ви надсилаєте презентаційного листа потенційному роботодавцю, будь ласка, намагайтеся уникати використовування зменшувальних імен і жартівливих прізвиськ, такі як Дядя Жора, Вовчик, Колян і т.д. Почуття гумору – це відмінна якість, але не тоді, коли Ви презентуєте себе як професіонала.

Ось ті кілька речей, які можуть допомогти Вам знайти роботу, коли Ви будете відсилати резюме в компанію Вашої мрії. Бажаємо успіху у Вашій кар’єрі!

Заповнити своє CV Ви можете тут (тепер Ви знаєте, як це правильно зробити)